Druhy masáží

Klasická relaxační či sportovní

Při této masáži lze masírovat - záda, šíje, nohy zezadu, nohy zepředu, ruce. Buď vše při jedné návštěvě, nebo si vybrat jen něco, co uznáte za vhodné. Délka masáže se pohybuje od 30 do 90 minut.

 

Dornova metoda

Je jemná, manuální technika, při které se za pohybu korigují jednotlivé klouby, či páteř. Na tuto manipulaci je potřeba si vyhradit 90 minut.

Spousta lidí v dnešní době sedává s nohou přes nohu, stojí na zastávce s jednou nohou pokrčenou, nosí tašky na jednom rameni, hrbí se - nejčastěji u počítače :o) … a praktikuje další „drobnosti“, které zatěžují naši kostru. Kostra je pro člověka jako základy pro dům. Pokud budou základy domu křivé, bude i dům chatrný. Stejně tak naše kostra, když ji budeme nutit být křivou, poneseme si následky sami.

Dieter Dorn znovuobjevil techniku, která člověku pomůže dát kostru do pořádku.

Tato metoda se začala praktikovat před asi 35 lety v Německu. Odtud se šíří po světě a je velmi vyhledávaná, pro svoji jednoduchost.

 

Indická masáž hlavy (antistresová)

Jak už nám přívlastek napovídá, je tato masáž vhodná k odstranění každodenního stresu a k uvolnění.

Při běžných masážích zůstává oblast hlavy jaksi v pozadí. Tato přes tisíc let stará masáž, běžně praktikovaná dodnes v Indii je velmi vyhledávanou lahůdkou.

Masáž se provádí vsedě, zaměřuje se na ramena, paže, šíji, vlasovou část a obličejovou část.

Pomáhá zmírnit bolesti hlavy, zlepšuje kvalitu vlasů, odstraňuje nervové napětí, uvolňuje napětí v očích, prokrvuje pokožku hlavy, čímž zlepšuje kvalitu a růst vlasů a navozuje pocit duševní pohody.

Masáž trvá 30 minut.

 

Medová detoxikační

Při této masáži se na tělo nanáší nahřátý med, který se jemně roztírá a pak se tzv. "pumpováním" z těla vytahují škodlivé látky. nejčastěji se masírují záda,

kde je účinek detoxikace největší, ale lze masírovat i stehna, či paže.

Po této masáži je pokožka jemná a vláčná a tělo odpočaté.

 

Baňkování

Při této masáži na tělo nanáším baňky, které postupně překládám. Prokrví se tak celá masírovaná plocha a svaly se uvolní. Nejčastěji se baňkují záda, ale je možné baňky přikládat i na jiná místa. Po baňkování někdy zůstává baňkovaná plocha zčervenalá. Místa, která byla hodně zatuhlá, mohou mít po aplikaci baněk výraznější, červená kola, která po týdnu či 14ti dnech sama mizí. Kola nejsou nijak na závadu, naopak, svědčí to o tom, že svaly stále pracují.

 

Masáž plosky nohy

Nohy nás nesou celý den a v době, kdy třeba sedíme, jsou naopak nedostatečně prokrvovány. Je tedy vhodné nohám dopřát někdy úlevu a podpořit jejich regeneraci a odpočinek. K tomu je velmi vhodná masáž plosek nohou, kde si odpočinou, zregenerují své síly a obnoví si svoji ohebnost.